You are here: Home » Zdrowie i uroda » Sposób na zdrowie

Sposób na zdrowie

fruitsalad-1161645-mJaki jest najlepszy i najbardziej skuteczny sposób na zdrowie? Zjadanie dużych ilości witamin. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak bardzo ważne są w naszym życiu witaminy, zdrowa żywność i odpowiednia dieta. Warzywa i owoce powinny  być podstawą naszej kuchni. W zasadzie bez nich kuchnia nie istnieje.

Zjadana dzienna porcja witamin to masa energii, zdrowia i doskonałego samopoczucia. Owoce i warzywa są niebywale pożywne i naprawdę zdrowe. Przynajmniej przekąski powinny być owocowe, a dania główne z dodatkami warzyw – każdego dnia.

Pamiętajcie, że wspaniałą, zdrową i pożywną przekąską, idealną do samodzielnego stworzenia każdego dnia są koktajle owocowe i przepyszne soki ze świeżych owoców. Oczywiście bez blendera i miksera się nie obędzie, a przynajmniej – konieczne będą – ręczne wyciskarki do soków.

Konieczne jest także tworzenie pysznych deserów przesączonych maksymalnie owocami. Mogą to być desery z galaretki, połączone z ciastem albo lodami. A może przesmaczne i kolorowe szaszłyki. Nabite na długą wykałaczkę przeróżne owoce, zwłaszcza te z których będą powycinane ciekawe kształty, będą idealną zachętą dla małych niejadków, które nie chcą spożywać witamin. Zwłaszcza jeśli przygotujecie im płynną czekolad, w której będą mogły moczyć swoje owoce.

Z owocami można jeść też różnorodne ciasta, które samym wyglądem zachęcają do zjedzenia. Zwłaszcza wszelkiego rodzaju tarty, które pozwalają na zjedzenie świeżych i bardzo smacznych owoców w towarzystwie słodkiego kremu i kruchego, bardzo smacznego ciasta.

Owoce - witaminowa bomba./sxc.hu

Owoce – witaminowa bomba./sxc.hu

Nie zapominajmy o powszechnie znanej sałatce owocowej, którą potrafi przyrządzić dosłownie każdy. Wystarczy połączyć ze sobą kilka różnych owoców i sałatka gotowa. Może być doskonałą przekąską w ciągu dnia pomiędzy posiłkami, może też być pożywnym śniadaniem lub kolacją. Owoce można połączyć także z orzechami, płatkami musli i jogurtem.

Jest wiele możliwości, aby zjeść smaczne i zdrowe owoce i się nimi nie znudzić. Zwłaszcza, że w okresie wakacyjnym wciąż pojawia się sezon na kolejne owoce. Jedzcie witaminki i bądźcie zdrowi!

1 Comment

  1. Warto pamiętac również o dbaniu o wzrok, a w tym przypadku dobrze sprawdzają się soczewki. O korzyściach płynących z ich używania warto poczytać na https://mojepierwszesoczewki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *