You are here: Home » Biznes i finanse » Integracja pracowników i budowa zgranego zespołu

Integracja pracowników i budowa zgranego zespołu

Jedną z takich rzeczy, która jest ważna i może wpłynąć na działanie i rozwój przedsiębiorstwa są pracownicy. Wiele mówi się o tym, że to właśnie oni są największym kapitałem naszej firmy i to właśnie oni są w stanie wpłynąć na jej rozwój oraz poprawne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest, aby pracodawca robił dosłownie wszystko, aby takie osoby były w stanie pracować w taki sposób, aby każdy mógł siebie wspierać oraz sprawdzać. Nie może dojść do tego, że pracownicy będą ze sobą rywalizowali. Jest to naprawdę dość dużym problemem, ponieważ w taki sposób będzie dochodziło do trudności, które nie będą dobrze wróżyły dla naszego przedsiębiorstwa. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie przede wszystkim znalezienie takiego rozwiązania, które będzie powodowało, ze pracownicy będą w stanie lepiej się poznać i zwyczajnie się polubić. W ten sposób zaczną oni tworzyć zgrany zespół, który będzie w stanie radzić sobie ze wszystkimi rzeczami i problemami jakie tylko nawiną się w trakcie wykonywanie obowiązków zawodowych. Musimy więc łączyć pracowników a nie ich dzielić.

Rywalizacja między pracownikami

Jeżeli na przykład zaproponujemy dużą premię dla najlepszego pracownika to tak naprawdę rozpętam między nimi wojnę. Każda osoba będzie chciała dodatkowe pieniądze, ponieważ wiemy, ze w naszym kraju ludziom się w żaden sposób nie przelewa. Będziemy chcieli więc być zawsze taka osobą najlepszą i jeżeli ktoś będzie miał do nas prośby, pytania itd. to nie chętnie będziemy udzielali informacji. Będziemy woleli, aby dana osoba popełniła jakiś błąd, który sprawi, że nie będzie brała uwagi przy rozdzielaniu takiej premii. Jest to dość problematyczne, ponieważ ostatecznie nasza forma będzie na tym cierpiała. Nie będzie w stanie ona wykonywać swojej pracy, ponieważ jedna osoba nie będzie w stanie wszystkiego zrobić i jeszcze zadbać o sprawdzenie tego, czy wszystko zostało uwzględnione i wykonane w taki sposób jak powinno. Tym bardziej, że złośliwe osoby są w stanie specjalnie sprawić, że dana osoba się wyłoży i zrobi coś nie tak, jak powinno być.

Wyjazdy integracyjne dla pracowników (sxc.hu)

Wyjazdy integracyjne dla pracowników (sxc.hu)

O wiele lepszym rozwiązaniem jest jednak integrowanie takich osób. Można to zrobić na wiele sposobów. Co w te sposób osiągniemy? Zgrany zespół, który będzie ze sobą rozmawiał i będzie współpracował. Ludzie nie będą czuli potrzeby rywalizacji, ponieważ każdy będzie miał taką samą premię. Nie będzie takich sytuacji, że ktoś będzie poszkodowany, a ktoś dodatkowo wychwalany. Takie warunki do pracy są znacznie lepsze, sprawiają, że ludzie są lojalni i będą robili wszystko, aby tylko takie przedsiębiorstwo mogło funkcjonować. Kolejną rzeczą, która jest naprawdę ważna i o czym powinniśmy pamiętać są imprezy integracyjne Łódź, które powinny być organizowane z inicjatywy pracodawcy. W ten sposób każda osoba będzie czuła się zobowiązana do tego aby jednak przyjść i pospędzać w swoim gronie czas. Takie podejście jest naprawdę ważne i powinniśmy o tym pamiętać przez cały czas. Takie rozwiązanie przełoży się przede wszystkim na wzrost dochodów oraz zysków generowanych przez naszą firmę.

2 komentarze

  1. Takie wyjazdy są super, byłem już dwa raz i kolejny na pewno też pojadę 😉

  2. Obecnie są firmy, które organizują tego typu wyjazdy. Na stronie https://www.travel-concierge.com.pl/ można poczytać na ten temat sporo więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *