You are here: Home » Zdrowie i uroda » Twarzowy problem

Twarzowy problem

Twarz wysiana czerwonymi wypryskami, blizny i dziury, bolące stany zapalne – brzmi znajomo? Twoim problemem jest trądzik, niekoniecznie młodzieńczy. Coraz częściej dotyczy on osób, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą.

Trądzik uprzykrzający życie

Nieestetyczny wygląd cery może być powodem do nieśmiałości. Jeśli jest on dotkliwy i przewlekły, może skończyć się zdystansowaniem do otoczenia. Osoba dorosła z problemami z trądzikiem może mieć problemy w zwieraniu nowych znajomości czy znalezieniu miłości. Nie przez wygląd swojej twarzy, a raczej przez stosunek do niego. Niepewna siebie osoba, która nie docenia samej siebie, nie będzie mogła uwierzyć, że ktoś może ją docenić. Jeśli nie podoba Ci się Twoje odbicie w lustrze, trudno będzie przyjąć komplement od mężczyzny za wyraz prawdziwego zachwytu.

Jak leczyć trądzik?

nawadnianie (sxc.hu)

nawadnianie (sxc.hu)

Przede wszystkim czas na wizytę u specjalisty. On najlepiej doradzi jak leczyć trądzik. Jeśli szukasz we Wrocławiu, wpisz w wyszukiwarkę frazę: trądzik Wrocław, lub dermatolog we Wrocławiu. Analogicznie zrób, jeśli mieszkasz w innej miejscowości. Lekarz powinien zlecić badania hormonalne lub wymazy, a także obejrzeć twarz pod specjalną lupą. Musi określić także rodzaj skóry i rodzaj trądziku i zalecić odpowiedni sposób codziennej pielęgnacji  kosmetycznej.  Możesz się spodziewać, że będziesz musiał zmienić swoje nawyki żywieniowe.  Przygotuj się na wykluczenie słodyczy, nabiału i ostrych potraw. To głównie dieta wypływa na stan naszej skóry. Dbaj również o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij przynajmniej dwa litry wody dziennie, aby skórę nawilżać i oczyszczać z toksyn.

3 komentarze

  1. Najczęściej zamiast poszerzenia diagnostyki lekarz od razu daje antybiotyk w ciemno. A może się uda. Często się jednak nie udaje 🙂

    • Żaden lekarz nie powinien tak robić, ponieważ takie zachowanie może doprowadzić do poważnych problemów! Taki lekarzom trzeba to chyba wbić do głowy!

  2. Jeśli chodzi o wygląd to pod uwagę warto też wziąć kursy tego typu – https://lashdesign.pl/kursy-przedluzania-i-zageszczania-rzes/. Można się na nich sporo nauczyć, więc polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *