You are here: Home » Dom i wnętrze » Moda na inteligentne rozwiązania w domach

Moda na inteligentne rozwiązania w domach

Coraz więcej osób na dzień dzisiejszy decyduje się na montowanie w swoich domach różnych instalacji, które są w stanie sprawić, że wykonywanie codziennych, domowych obowiązków, będzie odbywało się w sposób całkiem sprawny oraz bardziej komfortowy. Kiedyś z takich rozwiązań nie korzystało się zbyt często, ponieważ były one całkiem drogie zarówno w samym montażu, jak i w przypadku samego utrzymania oraz eksploatacji. Inteligentne instalacje kojarzą się zazwyczaj głównie z domami pasywnymi, które nastawione są głównie na oszczędność oraz ekologiczne podejście do otaczającej nas przyrody. Na dzień dzisiejszy takie rozwiązania idealnie sprawdzają się również w przypadkach, gdy niekoniecznie posiadamy dom spełniający wymogi budownictwa pasywnego. Nowoczesne technologie, które ułatwiają życie, doskonale nadają się również do stosowania w zwyczajnych domach. Rodzajów takich instalacji jest całkiem sporo, ale istnieją takie, które są zdecydowanie najbardziej popularne.

Dom (sxc.hu)

Dom (sxc.hu)

Kontrolowanie oświetlenia w pomieszczeniach

Raczej nie ma domu, w którym nie znajdowałaby się instalacja oświetleniowa. Na dzień dzisiejszy istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które są w stanie sprawić, że taka instalacja będzie zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu. Często można stworzyć ją w taki sposób, że dane lampy będą zapalały się dopiero, gdy czujniki ruchu wykryją czy ktoś znajduje się w pomieszczeniu. Jest to całkiem wygodne w pomieszczeniach przejściowych, w których raczej nie spędza się na co dzień zbyt dużo czasu. Zazwyczaj inteligentny dom Kraków może być wyposażony w odpowiednie, specjalistyczne oprogramowanie, które pozwoli na sterowanie całym oświetleniem choćby za pomocą smartfona, czyli po prostu telefonu komórkowego. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nawet nie ruszając się z domu będziemy mogli liczyć na możliwość kontrolowanie światła znajdującego się w każdym pomieszczeniu naszego domu. Niektóre tego typu instalacje są w stanie imitować obecność ludzi w domu. Przydaje się to szczególnie w sytuacjach, gdy z jakiegoś powodu na dłużej musimy opuścić dom i pozostawiamy go bez opieki.

Nawodnienie w ogrodzie (sxc.hu)

Nawodnienie w ogrodzie (sxc.hu)

Automatyczny system nawadniający

Również w przypadku otoczenia naszego domu możemy liczyć na niezwykłą wygodę. Zazwyczaj każdy kto posiada przy swoim domu ogród, przekonał się jak wiele czasu należy czasami poświęcić, by prezentował się on doskonale. Tak się składa, że by ogród mógł prezentować się dobrze, musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie zarówno roślin, jak i nawet trawnika. Tylko dzięki temu będziemy mogli liczyć na to, że nasz ogród będzie piękny i niepowtarzalny. Czasami jednak brakuje nam czasu, by podlać nasze rośliny, a jest to konieczne, szczególnie w najbardziej upalne dni letnie czy wiosenne, gdy deszcz rzadko pada. W dzisiejszych czasach śmiało postawić można na inteligentne rozwiązania, które same, bez naszej ingerencji, będą w stanie szybko i sprawnie podlać rośliny, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Oczywiście najlepiej o takim rozwiązaniu pomyśleć jeszcze zanim stworzymy piękny ogród, ale śmiało można dokonać tego znacznie później.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *