You are here: Home » Pozostałe » Prezent na komunię

Prezent na komunię

Komunia to bardzo szczególny moment w życiu dziecka. To pierwsza tak poważna styczność z kościołem zaraz po chrzcie, którego nie da się pamiętać. Komunia to nie tylko uroczystość kościelna, bo przyjęło się również że jest to także uroczystość w domu. Zaprasza się całą rodzinę i razem świętuje ten dzień. Przyjęło się także, że dziecko powinno dostać prezenty na tę okazję i zazwyczaj wcale nie są to byle jakie prezenty. Oprócz prezentów dziecko dostaje także sporą ilość pieniędzy, ale każdy wie jak wygląda sprawa z pieniędzmi. Opiekują się nimi zawsze rodzice, bo trudno sobie wyobrazić 8-letnie dziecko, które nosi przy sobie kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy. Warto zastanowić się co przekazujemy dziecku w ten wyjątkowy dzień.

Popularne prezenty

Najbardziej popularnymi prezentami jest wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny. Przyjęło się, że wręczamy dziecku telefony, tablety a czasem nawet komputery. W przypadku komputera nie jest to nic złego, bo komputer nie musi wcale służyć tylko do zabawy. Internet jest pełen wartościowej wiedzy, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że internet jest także pełny bzdur i treści przeznaczonych dla dorosłych. Gorzej jest w przypadku tabletów, konsol i innych tego typu urządzeń multimedialnych. Nadają się one tylko do rozrywki i tak naprawdę zabierają dziecku dzieciństwo. Czas dzieciństwa powinien wiązać się z dużą ilością aktywności, spotkań ze znajomymi oraz przede wszystkim z zabawy. Sprzęt multimedialny ogranicza tę zabawę praktycznie do zera.

rower to idealny prezent na komunię (pixabay.com)

Najlepszy prezent

Najlepszy prezent to będzie taki, który będzie trafiony i będzie służył nawet na długo. Jeżeli nie mamy pomysłu to lepiej przekazać pieniądze w kopercie niż próbować wymyślić coś, co i tak się nie przyjmie. Jednym z lepszych prezentów są niewątpliwie rowery dziecięce RowerTour. Jest to trochę już oklepany prezent, bo wszyscy marudzą po latach, że dostali na komunię rower. Przykry jest fakt, że dzieci nie doceniają tego prezentu bo inne dostają drogi sprzęt multimedialny. Rower także może być drogi i naprawdę dobre jakości. Plusem roweru jest to, że zmusza on poniekąd do aktywności fizycznej. Także zakup roweru może gwarantować dobry rozwój dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *