You are here: Home » Sport » Trening w nieprzyjaznych warunkach pogodowych

Trening w nieprzyjaznych warunkach pogodowych

Wielu z nas trenuje na świeżym powietrzu i nie wyobraża sobie dnia bez treningu. Wiadomo, że bieganie jest bardzo zdrowe tak samo jak jeżdżenie na rowerze. Jednak w przypadku roweru jest to poniekąd sport sezonowy, bo w zimę jest to praktycznie niemożliwe. Oczywiście można kupić specjalnie przystosowane opony zimowe, które będą się trzymać nawet grubego lodu, ale jest to już przesadne. Biegać natomiast można niezależnie od pogody i pory roku, nawet w zimę. Wiąże się to oczywiście z większym ryzykiem, ale nie można nic mówić o braku korzyści z takiego treningu. Podstawową korzyścią jest hartowanie się naszego organizmu, przez co będziemy dużo bardziej odporni na przeziębienia.

Rowerzyści

Niektórzy sympatycy rowerów nie odpuszczą nawet gdy zbliża się zima. Prawdą jest, że trening trzeba odbyć bo najważniejsza jest regularność. Robienie sobie przerw ze względu na złą pogodę nie jest wskazane, bo może to spowodować przestój w rozwoju kondycji. Dlatego może zdarzyć się, że na zewnątrz będzie padał deszcz, a my i tak będziemy musieli iść na rower. Wtedy najważniejsze jest dobrze się ubrać. Dostosowanie ubioru do takiej pogody wcale nie jest łatwe, bo nie możemy się przegrzać, ani nie może nam być zbyt zimno. Doskonałym rozwiązaniem są kurtki rowerowe RowerTour. Trzeba tylko zwrócić uwagę na jakość takich kurtek. Dobrej jakości kurtka będzie wodoodporna, a materiał przy tym i tak będzie oddychający. To oznacza, że nie przemokniemy za bardzo, ani nie doprowadzimy do przegrzania się ciała.

trening trzeba odbyć niezależnie od pogody (pixabay.com)

Gdzie biegać w zimę?

Co prawda można jeszcze biegać w zimę, ale gdy na ulicach i w parkach pojawi się gruba warstwa śniegu, to ten trening wydaje się praktycznie niemożliwy. Niestety bieganie po zwałach śniegu jest bardzo męczące i raczej nie jest tak efektywne jak bieganie w normalnych warunkach. Można oczywiście znaleźć odśnieżone parki, gdzie można pobiegać, ale może to okazać się ciężkie. Dlatego w okresie zimowym warto wybrać się na siłownię i skorzystać z bieżni. Prawdą jest, że nie odzwierciedli to biegania na świeżym powietrzu, ale trzeba sobie jakoś radzić. Treningu odpuścić nie można, a bieżnia jest całkiem dobrym wynalazkiem. Problemem może okazać się tylko koszt, bo trzeba będzie zakupić karnet, który średnio kosztuje ponad 100 złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *