You are here: Home » Turystyka » Wakacje nad jeziorem

Wakacje nad jeziorem

Zbliża się ostatni tydzień wakacji, czyli idealnego czasu na wypoczynek. Większość z nas ma już wyjazdy wakacyjne za sobą. Jednak są osoby, które do samego końca odkładają pieniądze i nie planują wakacji z wielotygodniowym wyprzedzeniem. W zasadzie trudno jest planować wakacje na kilka miesięcy do przodu, zwłaszcza w naszym kraju. Głównie ze względu na bardzo zmienną pogodę, a to ogromny problem. Okres wakacyjny nie wskazuje nigdy na piękną pogodę w Polsce. Oczywiście upały się zdarzają, ale może się okazać, że nie trafimy akurat z urlopem w pogodę. Wtedy tylko pozostaje nam jechać i korzystać z atrakcji niezależnych od pogody, a tych jest niestety mało. Dlatego warto w miarę możliwości wyjeżdżać na krótkie weekendy chociażby nad jezioro.

Ryby

Jadąc nad jezioro z pewnością będziemy musieli ze sobą zabrać wędkę. Jest to wskazane nie tylko dla doświadczonych wędkarzy, ale także dla zainteresowanych. Jest z tym trochę problemów, bo na połów trzeba mieć zezwolenia, ale satysfakcja będzie gwarantowana. W ciągu dnia będzie można się opalić i spędzić czas ze znajomymi by pod wieczór zarzucić wędkę i czekać aż jakaś ryba się złapie. To naprawdę fajna rozrywka, ale trzeba uważać żeby się nie przeliczyć. Niektóre ryby mogą ważyć nawet ponad 20 kilogramów, a wyciągnąć takiego kolosa wcale nie jest łatwo. W każdym razie jadąc na ryby trzeba się dobrze ubrać, nawet jak pogoda dopisuje. Po całodniowym opalaniu warto wskoczyć w dłuższe ubrania, bo komary nad jeziorem występują w ilości masowej.

wypoczynek pod namiotem (pixabay.com)

Pod namiot

Tereny nad jeziorem przyciągają wielu ludzi pragnących wypoczynku. Zmierzają tam głównie ze względu na ciszę, która tam panuje. Tak naprawdę to idealne miejsce aby rozbić namiot. Namiot gwiazda do wynajęcia siedzenapalecie.pl to dobry wybór w tej kwestii. Namiot ponadto to całkiem bezpieczne miejsce, w którym możemy spokojnie przenocować nawet gdy w nocy nadejdzie burza. Trzeba go tylko porządnie rozbić, ale gdy planujemy takie wakacje to z reguły sprawdzamy pogodę na najbliższe kilka dni i raczej unikamy gorszych warunków pogodowych. Jeśli jednak pogoda nas zaskoczy i burza nadejdzie, to warto zrezygnować z pobytu w namiocie. W tym przypadku najbezpieczniej będzie udać się do samochodu i przeczekać tam. Samochód jest w pełni bezpieczny podczas burzy, ale uchroni nas tylko przed wyładowaniami atmosferycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *