You are here: Home » Zdrowie i uroda » Jak wybrać wózek inwalidzki?

Jak wybrać wózek inwalidzki?

wózek inwalidzki

Zastanawiasz się nad tym, jaki wózek inwalidzki wybrać? Nie wiesz, czym się kierować podczas zakupu? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj nasze porady!

Wózek standardowy czy elektryczny?

Na samym początku zastanów się, jakiego wózka potrzebujesz. Czy chcesz kupić wózek standardowy czy elektryczny? Jeśli użytkownik może samodzielnie kierować wózek, wówczas warto zdecydować się na zakup wózka sterowanego ręcznie. Z kolei jeżeli nie ma takiej możliwości, wówczas warto pomyśleć o modelu elektrycznym. Będzie to również dobre wyjście dla osób starszych, które mają problem z przemierzaniem nawet niewielkich odległości. medycyna regeneracyjna dla psów

Wózek standardowy – na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając wózek standardowy, staraj się kupić model możliwie dobrze dopasowany do stopnia niepełnosprawności. Skontroluj sprawność hamulców oraz odpowiednio dobierz głębokość i szerokość siedziska. Dużym plusem będzie możliwość zmiany osi i regulacji nachylenia kół do podłoża. Pamiętaj również o tym, by sprawdzić z jakiego materiału został wykonany wózek.

Wózek elektryczny – na co warto zwrócić uwagę?

Z kolei jeżeli zdecydujesz się na zakup wózka elektrycznego, weź pod uwagę moc silnika. Sprawdź sprawność hamulców, rodzaj oświetlenia i sposób sterowania. Ponadto spróbuj sprawdzić, w jaki sposób będzie wyglądała eksploatacja urządzenia. Dużym plusem będzie dodatkowe oznaczenie CE oraz możliwość skorzystania z serwisu w Polsce. Najlepsze są wózki inwalidzkie z akumulatorami z suchym żelem, gdzie użytkowanie jest właściwie bezobsługowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *