You are here: Home » Zwierzęta » Kocie choroby

Kocie choroby

Koty są uważane za bardzo czyste zwierzęta, które rzadko zapadają na choroby, jednak prawda jest taka że każdy kot może zachorować na mniej lub bardziej groźną chorobę, niekoniecznie spowodowaną przez czynniki zewnętrzne. Jakie są popularne choroby kotów i kiedy jest niezbędna wizyta u weterynarza?

Groźne choroby

Należy pamiętać, że jeśli kot już zachoruje to często jedna choroba powoduje kolejną, dlatego należy regularnie monitorować stan zdrowia naszego kota. Przykładami niebezpiecznych chorób może być niewydolność nerek, na którą często chorują starsze koty, choroby oczu, w tym wypadnięcie trzeciej powieki, zapalenie spojówek lub jaskra, oraz problemy z wypróżnianiem. Na co jeszcze powinno zwrócić uwagę w zachowaniu naszego kota?

Sprawy sercowe

U kotów mogą wystąpić problemy z sercem, na przykład kardiomiopatia, czyli powiększenie się mięśnia sercowego. W takim przypadku należy udać się do odpowiedniego specjalisty. W takich miastach jak Wrocław weterynarz kardiolog może być znaleziony stosunkowo łatwo, jednak w mniejszych miastach często wymagana jest dłuższa podróż. Jednak choroba serca u naszego kota może być bardzo niebezpieczna, dlatego nie można jej lekceważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *